Hanketyöntekijät ja yhteystiedot

Deanuleagis sámástit -hankkeen toteuttavat yhteistyössä Utsjoen kunnan, Saamelaisen elinkeino- ja konsulttitoimiston sekä Kajaanin ammattikorkeakoulun työntekijät. Löydät heidän yhteystietonsa alla olevasta luettelosta.

Ole rohkeasti yhteydessä, jos sinulla herää ajatuksia hankkeen suhteen!

Utsjoen kunta


Vuokko Tieva-Niittyvuopio

hallinnollinen johtaja

vuokko.tieva-niittyvuopio@utsjoki.fi

Puh. +358 400 933 754

Kati Eriksen

projektipäällikkö

kati.eriksen@utsjoki.fi

Puh. +358 40 594 5060

Laura Arola

monikielisyysasiantuntija

laura.arola@utsjoki.fi

Puh. +358 40 480 1301

Aletta Lakkala

tiedottaja-tuottaja

aletta.lakkala@utsjoki.fi

Puh. +358 40 186 7152

Niki Rasmus

projektityöntekijä

niki.rasmus@utsjoki.fi

Puh. +358 40 847 0616

Vilhelmiina Palosaari

projektikoordinaattori

vilhelmiina.palosaari@utsjoki.fi

Puh. +358 40 668 5866

Saamelainen elinkeino- ja konsulttitoimisto SEG


Håvald Hansen

projektipäällikkö

havald@segdeatnu.no

Puh. +47 455 13 601

Katrine Trane Nilsen

monikielisyyspedagogi

katrine@segdeatnu.no

Puh. +47 455 13 603

Sverre Porsanger

kielikeskusverkoston ja kielileiritoiminnan kehittäminen

sverre@segdeatnu.no

Puh. +47 455 13 604

Anne Margrethe Gaup

kielityöntekijä

anne@segdeatnu.no

Puh. +47 455 13 607

Anette Smuk Buljo

projektityöntekijä

anette.smuk.buljo@segdeatnu.no

Puh. +47 455 13 605

Kajaanin ammattikorkeakoulu KAMK


Kyösti Koskela

projektipäällikkö

kyosti.koskela@kamk.fi

Puh. +358 44 710 1269

Päivi Kyllönen

hankesihteeri

paivi.kyllonen@kamk.fi

Puh. +358 44 7101 649